האנשים שמאחורי ארגון עולל

 


אוקסנה זביאגין – מנהלת המרכז הטיפולי

הורים יקרים,

המרכז הטיפולי 'עולל' הוקם על מנת לספק מגוון טיפולים בסביבה תומכת ומכילה. צוות המרכז מורכב ממטפלים מקצועיים ומנוסים המעניקים לכל משפחה וילד מענה אישי מותאם ביותר.

אנו בטוחים שהתייעצות עם אנשי מקצוע במועד הנכון תעזור לכם להתגבר על קשיים בתהליכי התפתחות של הילד ואף תאפשר לו לגדול בצורה בריאה ותשפר איכות חיי המשפחה. אנו מאמינים כי בכל ילד טמון גרעין יצירתי, שיכול להוות בסיס להתפתחות, צמיחה אישית ומימוש הפוטנציאל שלו. מדובר בתהליך, כאשר בו גיוס הכוחות והיכולות לצורך פיתוח המיומנויות השונות של הילד מתקיים בצורה יצירתית ומקבלת.

כאשר ילד מגיע למרכז אנו רואים חשיבות רבה להתייחס אליו כעולם בפני עצמו, אך גם כחבר במגוון קבוצות השתייכות: משפחה, מסגרת חינוכית, חברים וכד. הצלחת הטיפול נמדדת בשיפור התפקודים השונים של הילד שיבואו לידי ביטוי בסביבתו הטבעית. אין ספק כי ילד המתקדם במהלך הטיפול הינו מקור סיפוק לכולנו אך המבחן האמיתי הוא בכך שהילד יעביר מיומנויות תפקודיות, רגשיות והתנהגותיות אלה מחוץ לחדר הטיפול.

ילד שמח הוא ילד לומד ומתקדם. מתוך הנחה זאת אנו רואים חשיבות רבה לכך שכל ילד המגיע למרכז יחוש נעים ונוח, יחווה הצלחות ויאמין ביכולותיו. אנו מקפידים שהילד לא ירגיש 'מטופל', ומעבירים את המפגשים תוך פעילות חווייתית ומשחק.

אני מודה על הזכות שניתנה לי לסייע לילדים להיות שמחים, חזקים, תפקודיים ולפסוע לצידם חלק מהדרך לקראת חיים מלאי הצלחות.

אוקסנה זביאגין – מטפלת רגשית במוסיקה (M.A. ) בוגרת אוניברסיטת בר אילן. עבודה בתחום החינוך משנת 1992. טיפול במסגרות גני ילדים ובתי ספר בילדים בעלי עיכוב התפתחותי, הפרעות תקשורת, פיגור, ADHD, ליקויי למידה, בעיות רגשיות.


יעל ברנשטיין – קלינאית תקשורת בכירה, מדריכת הצוות

בגני עולל כאשר ילד מצליח, מתקדם, לומד משהו חדש, כל אנשי הצוות שמולו נרגשים ומתמלאים שמחה עלאית ואמיתית. סוד ההצלחה בגנים הוא הצוות. מעבר להיותו חם ומקצועי לפני הכל, הוא אכפתי ומכוונן באופן אישי לכל ילד. אנשי החינוך והטיפול בגנים דואגים למצוא את נקודות החוזק הקיימות בכל ילד (ואנו מאמינים בכל לבנו שבכל ילד קיימות נקודות כאלו). היכולות החזקות הללו זוכות לחיזוק והעצמה, ומשמשות את הילד בתהליך הלמידה וההתפתחות לצורך גיוס מוטיבציה וכוחות להתגבר על הקשיים.

ניתן לראות בכל אחד מהגנים את העבודה האינטנסיבית היומיומית שבמהלכה בכל רגע ורגע חותרים אנשי הצוות לקידום הילדים בכל התחומים על פי מטרות אישיות שנקבעו להם. איננו מתפשרים ועובדים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, תוך שיתוף מידע מקצועי תוך צוותי, הדרכות והשתלמויות הרבה מעבר לשעות העבודה.

האווירה בגן יצירתית ויוצרת. כך נוצרים פרוייקטים חדישים המגוונים עבור הילדים את הפעילויות הלימודיות והטיפוליות, ומזמנים אפשרויות גמישות ומעניינות להשגת מטרות אישיות וגניות. פרוייקטים פעילים לדוגמא הם בישול טיפולי, עצמאות במשחק, "כיסים עמוסים" (תרגול יומי של מוטוריקה עדינה תוך דגש על ניהול עצמי), תכניות התנהגות גניות, קבוצת חוויה בשפה, קבוצת מיומנויות חברתיות ועוד רבים.

שיתוף ההורים בתהליך הוא בסיס חשוב ומשמעותי להתקדמות הילדים. על כן, מעבר למידע יומיומי ושבועי על נושאים נלמדים ועניינים שוטפים, ההורים מגיעים לגן לפגישות מסודרות ומקבלים מידע על תכנית הלימודים האישית, והתקדמות הילד. בנוסף מתקיימות הדרכות של הצוות הפרא רפואי, והרצאות מקצועיות/סדנאות להורים.

אנו מאמינים שלכל ילד מגיעה הזדמנות, ויש לו את היכולת לעלות ולפרוץ קדימה למרות קשייו. זאת אם יקבל את הסביבה המותאמת, התמיכה הרגשית והתיווך המקצועי הטוב ביותר.

כדברי הרב קוק זצ"ל "עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים".

יעל ברנשטיין – קלינאית תקשורת MA. בעלת נסיון של 14 שנים של טיפול בהפרעות תקשורת, שפה ודיבור בילדים עם מגוון לקויות. מדריכה סטודנטים וקלינאי תקשורת.